Achievements

Boys

SUtd '07 Eklund - Micky Eklund

  • 2017 ISSO Owasso Indoor, 2nd Place
  • ​2017 South Lakes Twister, Champions
  • 2018 ISSO Indoor, 2nd Place
  • Fall 2017 OCL League, 2nd Place
  • 2018 WSA Finalist
  • 2018 Ozark Coca-Cola Champions
  • 2018 Spring OPL 2 Champions
  • 2018 South Lakes Spring Twister Champions
  • 2018 TSC Friendship Cup Champions
  • Fall 2018 OPL Silver Champions
  • ​2019 Lexus Cup Silver, Champions
  • 2019 WSA Cup Finalists


SUtd '06 Eklund - Micky Eklund

  • 2016 Sheffield Invitational U11 Boys, Finalists
  • 2016 Red Earth Invitational U11 Boys, Finalists
  • Fall 2017 Blitz Invitational, Finalists
  • 2018 WSA Finalists
  • 2018 Ozark Coca-Cola, Semi-finalists
  • 2018 Spring OPL 2 Champions
  • 2018 South Lakes Spring Twister Champions
  • 2018 Beat the Heat Finalist
  • 2018 TSC Friendship Cup Finalists
  • Fall 2018 OPL 2 Runners Up
  • 2019 Lexus Cup, Semi-finalists
  • ​2019 Spring OPL, Champions


Girls

​​SUtd '12 Bulter- Phillip Butler

  • 2019 Lexus Cup Champions
  • 2019 WSA Cup Champions

SUtd '08 Miller/Swain- Robert Swain

  • 2016 Blitz Spring Classic U9 White Division Champions
  • ​2016 Blitz Fall Invitational Champions
  • ​2017 Spring Academy Club Series Finalists 
  • 2018 Blitz Invitational Champions
  • Fall 2018 OPL Silver Champions
  • 2019 Lexus Cup Champions


SUtd '07 Swain- Robert Swain

  • 2014 Sheffield Invitational, Semi-finalists
  • 2014 TSC Friendship Cup, Champions
  • 2015 Sheffield United Cup, Finalists
  • 2016 Blitz Fall Invitational, Champions
  • 2016 OSC Finalists
  • ​Fall 2018 OPL Silver Champions
  • 2019 Lexus Cup Semi-Finalists


SUtd '05 Kolman- Brett Kolman

  • 2013 Sheffield Invitational, FInalists

  • 2014 Friendship Cup, 3rd place

  • 2014 Sheffield Invitational, Finalists

  • 2015 Lexus Cup Silver Division, Champions

  • 2015 Blitz Classic, Gold Division, 3rd Place

  • 2015 3v3 Live Tulsa, Silver Division Champions

  • 2015 Kick It 3v3 Sand Springs, Champions

  • 2015 Sheffield United Cup, Finalists

  • 2015 Kansas City Midwest All Gilrs Finalists

  • 2016 Lexus Cup Silver Division, Finalists

  • 2016 Red Earth Invitational Finalists

  • ​2016 Witchita MId America Cup Finalists

  • 2016 Sheffield Invitational U12 Gold, Finalists

  • 2016 Blitz Fall Invitational Finalists

  • 2017 WSA Cup Finalists

  • 2018 Mid America Cup Finalists

  • 2018 Lexus Cup Champions

  • 2018 KC Heartland Mother's Day Red Division Champions

  • 2019 Red Earth Invitational, Finalists

  • 2019 Emerald Cup '04 Silver, Champions


SUtd '06 Percy - Graeme Percy

  • ​2016 Lexus Cup Silver II Division Semi-finalist
  • ​2016 Blitz Spring Classic U10 Navy Division Champions
  • 2016 Sheffield Invitational U11 Gold, Finalists


SUtd '05 Red - Brett Kolman

  • 2013 Edmond Soccer Club Turkey Shootout, Finalists

  • 2013 Blitz Under Armor, Semi-finalists

  • 2014 Blitz Classic, White Division, Champions

  • 2014 Sheffield Invitational Finalists

  • 2014 Blitz Fall Invitational Champions

  • 2015 WSA Cup Champions

  • 2015 TSC Friendship Cup, Finalists

  • 2016 Blitz Spring Classic U11 Finalists

  • ​2016 Oklahoma State Cup Semi-finalists

  • 2016 Sheffield Invitational U12 Gold, Champions

  • 2017 Lexus Cup U12 Bronze, Champions 

  • 2017 Witchita Mid America Cup, Champions

  • ​2017 KC Super Cup U12 Gold Champions


SUtd '04 Hill - Bart Hill

  • 2017 Highlanders Cup Finalists
  • 2018 Celtic Cup Finalists

SUtd '05 Hill - Bart Hill

  • 2017 Sheffield Invitational, Finalists
  • 2017 Blitz Fall Invitational, Champions
  • 2018 Ozarks Coca-Cola Champions

SUtd '04 Black -

  • 2014 Lexus Cup, White Division, Champions

  • 2014 WSA Cup, White Division, Semi-finalists

  • 2014 Blitz Classic, Navy Division, Champions

  • 2014 WSA Labor Day, Finalists

  • 2014 Blitz Fall Invitational, Semi-finalists

  • 2014 U12 Owasso Indoor Champions

  • 2015 Blitz Classic, Semi-finalists

  • 2015 KC Invitational, Bronze Division, Champions

  • 2014/15 U12 OCL East Division, 2nd Place

  • 2015 Presidents Cup Champions

  • 2015 WSA Labor Day Gold, Finalists

  • 2015 Sheffield United Cup, Champions

  • 2015 Blitz Fall Invitational, Navy Division, Semi-finalists

  • 2016 Soccer City Winter U12 Indoor League Champions

  • 2016 Highlanders Cup, Gold Division Semi-finalists

  • 2016 Lexus Cup, Silver Division Semi-finalists


SUtd '04 Percy  - Graeme Percy

  • 2016 Sheffield Invitational U13 Gold, Champions

'04 White - Ted Auerbach

  • 2014 Red Earth Invitational, Silver Bracket, Champions

  • 2014 WSA Cup, Blue Division, Semi-finalists

  • 2014 Blitz Spring Classic, White Division, Finalists

  • ​2014 Beat the Heat, Silver 2, Finalists

  • 2014 Blitz Fall Invitational Semi-finalists

  • 2015 Lexxus Cup Finalist

  • 2015 Red Earth Invitational Champions

  • 2015 Blitz Fall Invitational, Navy Division, Finalists

  • 2016 Orange Leaf Invitational U12 Champions


​SUtd '03 Eklund - Micky Eklund

  • 2015 Presidents Cup, Finalists
  • 2015 Blitz Fall Invitational, White Division, Semi-finalists
  • 2015 Sheffield United Cup Semi-finalists
  • 2015 TSC Friendship Cup Finalists
  • ​2015 OSA OCL Divisions II Champions
  • 2016 Red Earth Invitational, Semi-finalists


'03 Black - Jeff Baldwin

  • 2013 Blitz Under Armor, Champions

  • Fall 2013 GCSA League A, Champions

  • 2014 Blitz Classic, Finalists

  • 2014 President's Cup, Semi-finalists

  • ​Spring OSA Classic League 2nd Place

  • 2015 Blitz Spring Classic Champions

  • ​2015 Presidents Cup, Finalists

SUtd '03 Smith - Donnie Smith

  • 2013 Sheffield Invitational, Finalists

  • Fall 2013 GCSA League A, Finalists

  • ​2014 Emerald Cup, Champions

  • 2014 Blitz Classic, Champions

  • 2014 President's Cup, Semi-finalists

  • Spring OSA Classic League 3rd Place

  • 2014 Dawg Days Semi-finalists

  • 2014 Sheffield Invitational Finalists

  • 2015 WSA Cup Champions

  • 2015 Broken Arrow Labor Day Classic Champions

  • ​2014-2015 OSA OCL East Division Champions

  • 2015 Lake Country Champions

  • 2016 Owass Indoor Winter League U14 Champions

  • 2016 Blitz Fall Invitational Finalists

  • ​2017 Blues City Blowout Finalists

  • 2017 President's Cup Semi Finalists

SUtd '01 Swain - Robert Swain

  • Spring 2013 GCSA League A, Champions

  • 2013 Sheffield Invitational, 2nd Place

  • Fall 2013 OPL Division 2, 4th Place

  • 2014 WSA Cup, Gold Division, Semi-finalists

  • 2014 Blitz Classic, Semi-finalists

  • 2014 President's Cup, Quaterfinalist

  • 2014 Sheffield Invitational Champions

  • ​2014 Blitz Fall Invitational Finalists

  • 2015 Blizt Fall Invitational Champions

  • 2016 Blitz Spring Classic U14 Red Divison Finalists

  • ​2016 Beat the Heat U16 Finalists

  • ​2016 Blitz Fall Invitational Champions

  • 2017 Highlanders Cup Finalists

  • 2017 WSA Cup U16, Champions

  • 2017 Lexus Cup U16 Silver, Champions

  • ​2017 President's Cup Finalists

'00 Black - Mike Fox

  • 2013 President's Cup, Finalists

  • 2013 WSA Cup, Champions

  • 2013 Blitz Under Armor, Champions

  • 2013 Sheffield Invitational, Finalists

  • 2013 Norman Classic, Finalists

  • 2014 WSA Cup, Gold Division, Champions

  • ​2014 Highlanders Cup, Champions

  • ​2014 Lexus Cup, Semi-finalists

  • Spring 2014, OPL Division 2, Champions

  • 2014 Blitz Classic, Semi-finalists

  • 2014 President's Cup Finalist

  • 2014 Plano Labor Day Champions

  • 2014 Sheffield Invitational Champions

  • 2015 Highlanders Cup Champions

  • 2015 Blitz Spring Classic Champions


​​